Weekend Alpha XVII edycji parafi NMP Matki Kościoła w Białymstoku za nami

  • Posted on: 22 September 2020
  • By: s.czuprynski

W dn. 5 - 6 września 2020 roku odbył się Weekend Alpha. Uczestniczyli w nim uczestnicy oraz posługujący z Parafii pw. NMP Matki Kościoła. Był to wyjątkowy czas dla każdego z nas. Poniżej przedstawiamy kilka świadectw z tego czasu.

Przez kwarantannę trochę się oddaliłam od Boga, bo nie było tego spotkania z Chrystusem. Jednak dzięki temu, że Alpha została zrobiona zdalnie jak kto mógł. Teraz odbył się weekend, na którym mogliśmy się spotkać. To wszystko od nowa się odbudowało. Nawet jeszcze bardziej. Za to chwała Panu i dziękuję Wam, że jesteście.

Uczestniczka Alpha

Ostatnio modliłem się do Pana Boga w pewnej sprawie i wczoraj mimo, że nie prosiłem o modlitwę jedna z osób z grupki modlitewnej podeszła do mnie i powiedziała, że ma mi coś do przekazania. Te słowa były potwierdzeniem, że Pan Bóg wysłucha tej mojej modlitwy. Chwała Panu.

Osoba posługująca na Alpha

Początkowo podchodziłam dosyć sceptycznie do tego weekendu Alpha. Wiadomo pandemia, wszystko pozamykane. Spotkań normalnych też nie było. I byłam z takim przekonaniem: jak to wszystko może wyjść, nie ma takich relacji? Że weekend na ul. Pogodnej, a nie na Transportowej. Wychodziłam z takiego założenia, że na Transportwej jest taki klimat. Jednak tak naprawdę Pan Bóg jest wszędzie i działa w moim życiu. Że ta edycja jest bardzo wyjątkowa. Chwała Panu.

Osoba posługująca na Alpha

Nagrywam dużo. Jak widzieliście próbowałem coś tu nagrać. Jednak to pierwszy raz, kiedy mi nie szło. W pewnym momęcie zrozumiałem, że tego nie da się nagrywać, bo to trzeba odczuć samemu. Przyjść i zobaczyć jak to wygląda. Jak Jezus jest pośród nas? Jak przychodzi do nas? Tego kamera nie przekaże. Trzeba przyjść i poczuć samemu w sercu. Chwała Panu.

Uczestnik Alpha