Aktualności

Nowe informacje: edycje Alpha w Białymstoku

 • Posted on: 12 October 2020
 • By: s.czuprynski
Nowe edycje Alpha

Z powodu wejścia obszaru miasta Białegostoku do tzw. strefy czerwonej jesteśmy zmuszeni zawiesić organizację Alpha w Białymstoku.
Jednocześnie zapewniamy, że jeżeli władze podejmą decyzję, że Białystok może powrócić do strefy żółtej, wówczas podamy konkretne terminy rozpoczęcia kursów Alpha.

Już niedługo rozpoczynają się nowe edycje Alpha w Białymstoku. 

Uroczysta kolacja, która rozpoczyna Alpha odbędzie się:

Weekend Alpha XVII edycji parafi NMP Matki Kościoła w Białymstoku za nami

 • Posted on: 22 September 2020
 • By: s.czuprynski

W dn. 5 - 6 września 2020 roku odbył się Weekend Alpha. Uczestniczyli w nim uczestnicy oraz posługujący z Parafii pw. NMP Matki Kościoła. Był to wyjątkowy czas dla każdego z nas. Poniżej przedstawiamy kilka świadectw z tego czasu.

Przez kwarantannę trochę się oddaliłam od Boga, bo nie było tego spotkania z Chrystusem. Jednak dzięki temu, że Alpha została zrobiona zdalnie jak kto mógł. Teraz odbył się weekend, na którym mogliśmy się spotkać. To wszystko od nowa się odbudowało. Nawet jeszcze bardziej. Za to chwała Panu i dziękuję Wam, że jesteście.

Weekend Alpha w Białymstoku

 • Posted on: 14 August 2020
 • By: s.czuprynski

W związku z pandemią w Polsce, która wprowadziła ograniczenia w prowadzeniu Alpha, kursy, które rozpoczęły się w roku 2020 musiały zostać zawieszone. 

Jednak XXVII edycja Alpha przy parafii NMP Matki Kościoła w Białymstoku została restartowana w formie online. Uczestnicy po Świętach Wielkanocnych zaczęli spotykać się na łączach internetowych, aby rozmawiać o Bogu, o wierze i o swoich wątpliwościach dotyczących wiary. 

Jak jest na Alpha online?

 • Posted on: 8 May 2020
 • By: s.czuprynski
Alpha, Alpha Białystok, Alpha online, online, Alpha on-line

Alpha Online to całkowicie nowe doświadczenie. Przyzwyczajeni do spotkań twarzą w twarz, uścisków, uśmiechów, kawy, herbaty, pysznych ciast, które goszczą na każdym spotkaniu i stole naszych Małych Grupek postanowiliśmy wyjść z naszej strefy komfortu. Wyruszyliśmy nieśmiało w tę przygodę ale już dziś wierzę, że ta edycja przyniesie obfite łaski dla każdego z nas. Bo Bóg nie umie dawać mało. Trwa przy nas nieustannie, czeka abyśmy zaprosili go do naszych serc. Być może pierwszy lub kolejny raz. 

Alpha Online, czyli jak ewangelizować w czasach epidemii koronawirusa

 • Posted on: 13 April 2020
 • By: s.czuprynski

Pniżej znajdziecie link, w którym Alpha Polska krok po kroku doradza jak przeprowadzić spotkania Alpha przez Internet.

W trakcie epidemii koroniwrusa spotkania Alpha w dotychczasowej formie nie mogą być realizowane. Jednak każdemu zależy, aby w tym trudnym czasie móc spotkać się wspólnie i porozmawiać, nawet na tematy duchowe. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? LINK

Życzenia Wielkanocne

 • Posted on: 7 April 2020
 • By: s.czuprynski

Życzę , aby te Święta Wielkanocne przepełnione były pokojem, miłością i odpoczynkiem w gronie najbliższych.

Niech radosny dzień Zmartwychwstania Pańskiego odnowi wiarę i wniesie nadzieję w przemianę naszego życia wg. Bożego planu 

W tym świątecznym czasie przesyłam serdeczne życzenia: Wesołego Alleluja!

Nowa funkcja na stronie Alpha Białystok

 • Posted on: 23 March 2020
 • By: s.czuprynski

Na styronie www.alpha.bialystok.pl pojawiła się nowa funkcja umozliwiajaca sprawdzenie, kiedy i w jakim miejscu organizowane są spotkania Alpha, weekend Alpha.

Udostępnione informacje są za pomocą kalendarza znajdującego się po prawej stronie strony Alpha Białystok.

Zachęcamy do śledzenia zmian i bycia na bierząco z wszystkimi wydarzeniami Alpha.

Strony